Samenvatting:

Florian Jacobs (1989) is schrijver, dichter en filosoof. Hij is werkzaam bij de Internationale School voor Wijsbegeerte en hoofdredacteur van het boekentijdschrift iFilosofie. Hij maakt deel uit van het schrijverscollectief ‘Schrijvers voor Oekraïne’ en houdt van schaken, lezen, wandelen, fietsen en een goed glas wijn. In 2022 publiceerde hij de literair-historische studie Blijven is nergens – Het Europa van Rilke, een meeslepende reis door het oeuvre van Rainer Maria Rilke en door het Europa van het fin de siècle.
De honderd jaar geleden overleden schrijver Rainer Maria Rilke (1875-1926) reisde gedurende zijn hele leven door Europa. In zijn werk treffen we de vele landen die hij bezocht, hun culturen, landschappen, kastelen en steden. Florian Jacobs reisde Rilke achterna, van Praag, München en Berlijn naar Parijs, Rome en Venetië. En natuurlijk naar het kasteel van Duino, waar Rilke begon te werken aan zijn beroemdste geschrift: De elegieën van Duino.
Blijven is nergens biedt een fascinerende kennismaking met Rilke, met zijn werk en met de wereld waarin zijn oeuvre tot stand kwam: het Europa van honderd jaar geleden. Dit literair-historische reisverslag gaat ook in op Rilkes levensopvatting dat de reis de belangrijkste handeling is: Rilke bloeide op als hij onderweg was, en verwelkte zodra hij zich lange tijd ergens moest ophouden. ‘De open wereld is de enige wenselijke wereld’, om met de grote dichter zelf te spreken.

Gratis toegang, reserveren is niet mogelijk.

Foto: Valerie Granberg

Extra informatie
Cast
Onbekend
Regisseur
Onbekend
Jaar
Onbekend
Gesproken taal
Onbekend
Ondertiteling
Onbekend
Speeldata en tickets:
Literair café: Florian Jacobs over Rainer Maria Rilke
105 minuten
Datum
maandag 21 september 2026
Beschikbare tijd
20:15
Theatercafé
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief
Blijf up to date!